Sposoby poprawienia bezpieczeństwa na drogach

 

Modernizacja nawierzchni jezdni wiąże się finalnie z poprawieniem bezpieczeństwa osób uczestniczących w ruchu drogowym. Na czas wykonania niezbędnych prac może jednak chwilowo być pewną komplikacją dla osób podróżujących po remontowanych odcinkach drogi. W czasie remontu wymagane jest odpowiednie oznakowanie zarówno poziome jak i również poziome, które ostrzeże kierujących o sytuacji na drodze.

Barierka zapewnia dodatkową ochronę

bariery ochronne drogoweW tym celu wykorzystywane są wcześniej wspomniane znaki poziome oraz pionowe a także bariery ochronne drogowe. Przy pomocy tych ostatnich z reguły oddzielane są najbardziej niebezpieczne miejsca takie jak chociażby uskoki czy różnice poziomów w jezdni wynikające z kładzenia nowej nawierzchni. Barierki ochronne mogą być wykonane z różnych materiałów oraz przyjmować różną postać. Najbardziej popularne posiadają dodatkowo barwy, które są dostrzegalne z dużych odległości. Jest to malowanie w biało-czerwone pasy naniesione naprzemiennie. Spotykane są również barierki z malowaniem w żółto-czarne pasu czy barierki niepomalowane. Bez względu na sposób ich malowania w znacznym stopniu zwiększają one bezpieczeństwo na drodze. Często są również wykorzystywane do wytyczenia drogi kierującym pojazdami. Warto dodać, że najczęściej wykorzystywanym surowcem do konstrukcji tego typu elementów jest metal. Dzięki temu konstrukcje są mobilne ponieważ posiadają niewielką masę własną.

Mogą być one również w łatwy sposób konserwowane czy naprawiane. Barierki drogowe są powszechnie dostępne. Przeważnie informacja o ich zakupie ogłaszana jest w postępowaniu przetargowym. Ważnym kryterium jest cena oraz czas dostarczenia zamówienia o określonej ilości sztuk. Jak widać bezpieczeństwo na drodze jest ważną kwestią. Do jego poprawy wymagane jest zastosowanie elementów takich jak barierki.