Sprawdzanie, czy pracownicy dokładnie sprzątają biura

Jako właściciel firmy muszę przez cały czas dbać o to, by nasze usługi stały na najwyższym możliwym poziomie. Ufam moim pracownikom, ale nie dziwi ich, że raz na jakiś czas kontroluję jakość ich pracy. Nie robię tego często – raz na dwa tygodnie to wystarczająca częstotliwość.

Dokładnie wysprzątane biura to podstawa

dokładne sprzatanie biur we wroclawiuPracownicy wiedzą o kontrolach i w ogóle im to nie przeszkadza. Każdego z nich kontroluję raz na dwa tygodnie a wyniki zapisuję w zeszycie. Mogę z dumą przyznać dwie rzeczy – po pierwsze, jeszcze nigdy nie miałem najmniejszych nawet zastrzeżeń do czyjejkolwiek pracy. Po drugie – nikt, kto korzysta z naszego sprzątania nie miał żadnych zastrzeżeń dotyczących jakości naszej pracy. To właśnie dlatego ufam pracownikom i rzadko sprawdzam to, czy sprzątają dokładnie. Wychodzę z założenia, że gdyby cokolwiek było nie tak jak powinno, moi klienci szybko zwróciliby mi uwagę. Wiem, że obecnie dokładne sprzatanie biur we Wroclawiu jest w cenie. Wszystkie firmy dają z siebie 110%, ale prawda jest taka, że i tak mało kto sprząta tak dokładnie, jak moi pracownicy. Bierze się to stąd, że pod koniec każdego miesiąca dostają oni premie za swoją pracę. Dzięki temu są zmotywowani i chętni do dalszej pracy. Wiem, że gdyby sprzątali niechętne, na pewno nie udawałoby im się wykonywać pracy tak samo dobrze, jak obecnie. Od razu można zauważyć, że ktoś wolałby pracować gdzie indziej. Na szczęście obecnie mam skompletowaną całą ekipę ludzi, dla których sprzątanie to idealna praca, którą lubią wykonywać.

Biura, które sprzątamy lśnią i błyszczą z czystości, co przekłada się na sporą ilość zamówień. Warto jest płacić ludziom nieco więcej, dawać premie i motywować ich do pracy. Zadowolony pracownik odwdzięczy się nam pracą na znacznie wyższym poziomie, niż możemy przypuszczać.