Sprawiedliwy podział ról

W dzisiejszej dobie równouprawnienia coraz częściej staramy się dzielić wieloma obowiązkami i choć wiele rzeczy w istocie robimy wspólnie, to jednak do pewnych kwestii wciąż podchodzimy niezwykle stereotypowo. Dotyczy to między innymi takich kwestii jak przykładowo dom czy samochód.

Mimo tego, że powszechnie szafujemy takimi pojęciami jak płeć, gender czy równouprawnienie, to jednak wciąż niepisaną zasadą jest to, że dom jest królestwem pani domu, z kolei samochód przynależy przede wszystkim do mężczyzny. Co więcej każdy z nas doskonale wpisuje się w swoją rolę społeczną. W związku z tym ona doskonale radzi sobie w domu, wie jak pozbyć się zabrudzeń z kuchenki, jak wyczyścić fugę w łazience, jak przygotować rodzinny obiad z dwóch dań i jak przystroić stół na święta. Z kolei dla niego nieobce są takie kwestie jak serwisowanie samochodu, wymiana oleju, wymiana płynu hamulcowego czy w końcu polerowanie auta. I tak jak w weekend bardzo często możemy spotkać panią domu, która przyrządza posiłki na kolejne dni tygodnia, myje okna, robi pranie, inne porządki, tak aby cały dom wprost lśnił czystością. Tak też bardzo często możemy spotkać w tym samym czasie pana domu, który stara doprowadzać się swoje auto do prawdziwej perfekcji. Oczywiście na początek chodzi tu o wszelkie kwestie techniczne. Samochód musi działać bez zarzutu, nic nie może w nim niepokojąco stukać, chrobotać czy bulgotać. Kiedy mężczyzna ma już pewność, że wszystko jest sprawne, przychodzi pora na kwestie estetyczne. Chodzi o to, aby doprowadzić samochód do czystej perfekcji. Na początku więc standardowe mycie na myjni, a w przypadku szczęśliwców posiadających własny ogródek najczęściej jest to mycie ręczne.

Czysty samochód to jednak stanowczo za mało. Zamierzeniem jest bowiem to, aby samochód wprost lśnił. Z tego powodu tak ważne odpowiednie polerowanie karoserii. W tej chwili znajdziemy na rynku bardzo wiele kosmetyków do pielęgnacji samochodu. Kiedy to nie wystarcza można zaś udać się do zaprzyjaźnionego mechanika, który odświeży wygląd samochodu.