Stylizacje z torebką z wikliny

Wiklina to znany od wieków materiał, powstający z młodych pędów wierzb po odpowiedniej obróbce. Powstają z niej koszyki i kosze, najróżniejszego rodzaju meble od foteli po stoły a teraz sięgnęła po nią moda. Torebki z wikliny są absolutnym hitem i pojawiają się w najróżniejszych wzorach oraz kolorach.

Jak nosić torebkę z wikliny?

torebka z wiklinyW sklepach znajdziemy ogromny wybór torebek z tego materiału. Od niewielkich torebeczek po ogromne torby mieszczące całe zakupy. Oczywiście torebka z wikliny i jej wielkość musi zostać odpowiednio dobrana do naszego stroju. Wielkie shopperki, które najczęściej pojawiają się latem, najciekawiej wyglądają zestawione ze stylem hippie. Zwiewna spódnica do kostek w kolorowe kwiaty, bluzka z szerokimi rękawami albo dziergany top i obowiązkowa chusta zawiązana na włosach. Do tego dodajemy okulary lennonki w korze niebieskim lub różowym i wiklinową torebkę. Koniecznie trzeba wpiąć w nią ozdoby jak kolorowe kwiaty z filcu np. słoneczniki czy maki. W takiej stylizacji spokojnie możemy głosić „flower power”! Jednak ciekawą opcją są też małe wilki nowe torebeczki, najczęściej okrągłe. One wspaniale łączą się ze stylem boho. Tutaj warto postawić na taki zestaw: bała, dziergana sukienka z rękawami – bufkami, koniecznie z koronką, rzemykowe sandały, włosy związane wstążką a do tego mała wiklinowa torebka ozdobiona niezwykle kolorową chustą wzdłuż rączki. Taka stylizacja od razu przywodzi na myśl spokojny spacer wśród łąk i jest właściwie podsumowaniem stylu boho. 

Wiklinową torebkę naprawdę warto kupić. Dzięki wykonaniu z naturalnych materiałów pasuje ona do wszystkich stylów związanych z boho i retro ale i jest też trwała. Nie przypadkiem z wikliny kosze pleciono już setki lat temu. Wytrzymała, funkcjonalna i ładna – czego chcieć więcej.