Szybka instalacja pomp ciepła

Ziemne pompy ciepła zdawały się nam najlepszymi tego typu urządzeniami. Wedle producentów, to właśnie takie pompy miały największą wydajność i zapewniały ciepło do domowych instalacji grzewczych przez cały rok. Miały jednak tylko jeden mankament, a mianowicie należały do ogromnie trudnych urządzeń do zamontowania.

Fachowy montaż ziemnej pompy ciepła

montaż pompy ciepła bydgoszczZiemne pompy ciepła należy zamontować głęboko w glebie, skąd mogą stale pobierać energię cieplną i przekazywać ją do instalacji grzewczej. W tym celu często potrzebny jest odwiert miejsca w którym pompa ma być zamontowana, oraz przygotowanie miejsca tak, by kanał w którym ulokowana zostanie pompa był idealnie prosty. Jest to zadanie bardzo trudne, i niemal niemożliwe do wykonania przez osoby nie dysponujące ciężkim sprzętem do odwiertów. Z racji owej trudności, nawet nie próbowaliśmy samodzielnego montażu. Od razu zdecydowaliśmy się wynająć załogę, mogącą przeprowadzić sprawny montaż pompy ciepła Bydgoszcz ma na szczęście kilka takich załóg. Niektóre są załogami producentów sprzętu grzewczego, podczas gdy inne działają samodzielnie, aczkolwiek wszystkie mają równie wysokie opinie i dobrą renomę. Nie mieliśmy więc większego problemu z wyborem, zwłaszcza że jedynym problemem był termin instalacji. Załoga przez nas wynajęta dysponowała ciężkim sprzętem, wszystkimi niezbędnymi narzędziami, ale również i doświadczeniem w montażu pompy.

Ku naszemu zaskoczeniu, okazało się iż pierwotne plany montażu nie mogły być wykorzystane, gdyż grunt nie był optymalny, a więc pompa nie mogła być zamontowana w wyznaczonym miejscu. Znalezienie nowego miejsca do zamontowania pompy było na szczęście kwestią kilku godzin testów głębinowych, a sam montaż zajął od początku do końca jedynie osiem dni.