Truskawka – skuteczne nawożenie

Szczególnego podejścia do kwestii nawożenia wymagają przede wszystkim te rośliny, o których wiadomo, że przez wiele lat pozostaną w jednym i tym samym miejscu ze względu na swoją specyfikę. Dlatego truskawkę musimy nawozić naturalnie. Tym bardziej że takie działania zawsze przekładają się na wyższą jakość owoców zbieranych z konkretnej uprawy.

Dobre i naturalne nawozy do truskawek

truskawki - nawożenie naturalneWiele ważnych prac związanych z nawożeniem gleby, na której następnie mają rosnąć truskawki, powinno się przeprowadzać na długo przed ich posadzeniem, bo wtedy mamy największe możliwości. Jeżeli interesują nas głównie metody naturalne, to powinniśmy zadbać o to, aby obornik w odpowiednich proporcjach został rozmieszany z glebą. Wtedy między innymi pod wpływem działania wilgoci stopniowo się rozłoży i utworzy warstwę próchnicy potrzebną do rozwoju roślin. Zwracajmy Jednak tutaj dokładnie uwagę na rodzaj obornika oraz to czy w jego składzie znajduje się również słoma wykorzystywana powszechnie na przykład w czasie hodowli bydła lub świń. Jeżeli uprawiamy truskawki – nawożenie naturalne nie może się pod żadnym pozorem na tym kończyć, bo zwłaszcza przy intensywnym owocowaniu rośliną zabraknie po prostu składników odżywczych, a na to nie można pozwolić. Dobrym pomysłem możliwym do wykorzystywania na różną skalę będzie tutaj zastosowanie obornika granulowanego. Tym bardziej że został on przez producenta tak przygotowany, aby był pozbawiony nadmiaru wilgoci, więc płacimy tylko za wartościowy produkt.

Nawożenie naturalne mogłoby jeszcze oznaczać możliwość skorzystania z biostymulatora stworzonego na bazie typowo naturalnych składników. Zjadając truskawkę nawożoną naturalnie, możemy być spokojni o nasz stan zdrowia, gdyż będzie ona na pewno bogatym źródłem witamin i innych cennych dla naszego organizmu substancji. Nawożone tak truskawki spełniają rygorystyczne normy.