Ubrane zwierzęta

Od wieków ludzie i zwierzęta mieszkają razem i współpracują. Woły pomagały w polu, koty pilnowały zbóż, aby myszy ich nie wyjadały, albo szczury nie rozprzestrzeniały się na statkach, psy pomagały zaganiać owce na hale a wielbłądy podróżować przez pustynie.

Dziś zwierzęta wciąż pełnią ważną rolę w życiu człowieka, nie tylko jako pomocnicy w pracy ale również jako przyjaciele.
Nikogo nie dziwi już otwarty po sąsiedzku salon dla psów czy hotel dla kotów. W Internecie roi się od zdjęć psów w strojach superbohaterów czy w sukienkach, ale znaleźć można także pingwiny czy żółwie w swetrach. Nikogo już nie dziwią przeciwdeszczowe kurtki dla psów czy ocieplacze na łapy. Ludzie pragną, aby ich przyjaciele czuli się i wyglądali wyjątkowo i bezpiecznie.

Czy ulubieniec będzie czuł się dobrze w nowej stylizacji zależy przede wszystkim od jego charakteru i przyzwyczajeń. Koty są niezależne i nie lubią, gdy cokolwiek krępuje ich ruchy dlatego przeważnie denerwuje je chęć założenia im choćby kołnierza zabezpieczającego, więc mogą źle czuć się w sukience czy skarpetach. Psy są przeważnie bardziej ugodowe, więc założenie im kurtki nie powinno stanowić problemu. Są rasy, które bez ubranka zimą cały czas się trzęsą z zimna, więc ubranko dla yorka czy ratlerka jest wręcz mile widziane. Ubranka mogą być też pomocne, gdy na przykład kotka lub suczka zostały wysterylizowane i należy założyć im opatrunek do czasu, gdy rana się zagoi.

Pamiętać należy, że zwierzęce przebieranki powinny być przyjemnością nie tylko dla właściciela ale również dla zwierzęcia.