Urok ozdobnej starej cegły z fugą

Urządzanie własnego mieszkania to prawdziwa przyjemność. Ile osób tyle pomysłów na wykończenie wnętrza. Niektórzy lubią styl skandynawski inni nowoczesny. Fajnym rozwiązaniem jest ściana z cegły. Jest to pomysł. po który sięga wielu projektantów. Mamy już tapety imitujące cegłę lub miękkie panele tłoczone w formie cegły.

Piękno ozdobnej starej cegły z fugą

ozdobna stara cegła z fugąPrawdziwą perełką jednak jest naturalna cegła. Być może mieszkamy w budynku zbudowanym z cegły. Wówczas możemy się do niej dostać usuwając tynk. Będzie wymagać ona renowacji ale na prawdę warto. Ozdobna stara cegła z fugą potrafi prezentować się na prawdę pięknie jeśli poświęcimy jej trochę czasu. Jeśli mieszkamy w nowym budownictwie gdzie ściany murowano już pustaków nie znaczy to, że nie możemy cieszyć się urokiem starej cegły. Na rynku dostępna jest cegła rozbiórkowa. Znalazła ona wszechstronne zastosowanie w wykończeniu wnętrz. Zacznijmy od tego, że jest to materiał naturalny. Ekologiczny, ale też bezpieczny dla naszego zdrowia. Cegłę możemy pozostawić w jej naturalnym kolorze ale jeśli chcemy możemy przemalować ją na dowolny kolor. Kolor biały jest równie często stosowany jak czerwony. Stara cegła jest tym bardziej cenna że powstawała w inny sposób niż ta produkowana współcześnie. Była wyrabiana z wyselekcjonowanej gliny i wypalana w piecu. Dzięki temu jest trwała, solidna. Docenia ją wiele osób.

Nie oszukujmy się imitacja cegły nigdy nie będzie prezentować się jak ta prawdziwa. Prawdziwą z kolei możemy wykorzystać nie tylko w wystroju ścian i wnętrz. Nadaje się ona także na elewacje budynków oraz na podłogi. Daje nam tyle możliwości, że szkoda byłoby ja wyrzucić. Dlatego płytki ze starej cegły są w cenie. Kryją w sobie historię, której pomimo, że nie znamy to jednak czujemy.