Urządzanie łazienki – jakie dodatki?

Łazienka kojarzona jest z miejscem relaksu, odpoczynku oraz gdzie możemy “zmyć” z siebie problemy narosłe w ciągu dnia. Odpowiednio zaprojektowana łazienka będzie nie tylko miejscem, gdzie czuć się będziemy bezpiecznie, ale i gdzie wszystkie sprzęty będą miały swoje określone miejsce. Jak urządzić łazienkę?

Ważne są przede wszystkim kafle na ścianach czy podłodze – powinny być one odporne na długotrwałe działanie wody czy wilgoci. Jeśli lubimy jasne kolory – znajdziemy wiele modeli kafelek łazienkowych z deseniami lub bez. Również osoby preferujące ostre, zdecydowane i kolory nie powinny być zawiedzione. Jeśli pragniemy, aby w naszej łazience znajdowała się wanna, warto zainwestować w produkt, który również swoim kształtem będzie pasował do naszej wizji idealnej łazienki. Kolejnym krokiem jest dobór szafek – powinny być one pojemne, ale jednocześnie nie mogą zajmować zbyt wiele miejsca. Być może funkcjonalnym rozwiązaniem okaże się umieszczenie ukrytych szafek w ścianach. Jakie są najciekawsze rozwiązania związane z aranżacją łazienki?

Z pewnością jest to wprowadzenie do niej nietypowych przedmiotów, które zaskoczą, ale i sprawią, że stanie się ona jeszcze bardziej przytulna. takimi elementami mogą być metalowe dodatki, a również wprowadzenie do łazienki takich elementów jak … książki czy biżuteria. Ciekawym rozwiązaniem jest również wykorzystanie szklanych naczyń i przechowywanie w nich kosmetyków, biżuterii, płatków kosmetycznych. Z pewnością również nikt nie spodziewa się w łazience… przytulnego, wiklinowego fotelika, wyściełanego wygodnymi poduszkami w stylu Shabby Chic! Pamiętajmy o drobiazgach – to one potrafią diametralnie zmienić charakter każdego wnętrza. Przydadzą się również artykuły dekoracyjne, takie jak świeczki czy muszle – te ostatnie możemy przywieźć sami z jednej z podróży nad morze. Świece, ozdobne wieszaki, koszyki na brudną bieliznę znajdziemy przede wszystkim w sklepach wnętrzarskich, w dalszej kolejności w sklepach internetowych oraz dobrze zaopatrzonych sklepach AGD.