Uszkodzone auto można sprzedać na szrot

Co zrobić z samochodem, który jest uszkodzony i w żaden sposób nie opłaca się już go naprawiać? Taki dylemat ma wielu właścicieli starych pojazdów, którzy może jeszcze nie słyszeli o tym, że każdy samochód można sprzedać na szrot. To powszechna nazwa firm prowadzących skup pojazdów wszelkiej maści oraz ich demontaż na części pierwsze.

Ile dostaniemy w skupie za uszkodzone auto?

skup aut uszkodzonych w poznaniuBądźmy szczerzy, ale za stary i uszkodzony samochód nie dostaniemy astronomicznej kwoty pieniędzy. Tym bardziej, że w większości przypadków po samochód musi przyjechać laweta. Natomiast każdy szrot płaci za samochody inną stawkę i dlatego warto najpierw skontaktować się ze wszystkimi stacjami demontażu pojazdów w okolicy. Pamiętajmy tylko, że musimy sprzedać samochód do firmy prowadzącej legalny skup aut uszkodzonych w Poznaniu bądź w innym mieście. Tylko i wyłącznie legalne szroty i złomowiska mogą unieważnić dokumenty pojazdu, co będzie wymagane przy ich wyrejestrowaniu w urzędzie. No i na koniec odpowiedź na najważniejsze pytanie dotyczące stawek za uszkodzone samochody. W najlepiej płacących skupach możemy liczyć na maksymalnie tysiąc złotych. Przy czym pamiętajmy, że mówimy o pojazdach starych, niesprawnych i przeznaczonych do zezłomowania. Tysiąc złotych to naprawdę dobra i uczciwa stawka, ale na taką kwotę mogą liczyć jedynie Ci, którzy wyzbywają się prawdziwych motoryzacyjnych perełek.

A dlaczego szroty skupują stare i uszkodzone pojazdy, które bardzo często w ogóle nie są już na chodzie? Dlatego, że mogą poddać te pojazdy recyclingowi i wykorzystać wydobyte z nich elementy i części samochodowe. A wiadomo, że do starych samochodów bardzo trudno jest kupić oryginalne części. I dlatego właśnie szroty skupują takie auta a następnie sprzedają wydobyte z nich elementy.