W jakich wnętrzach sprawdzą się profile styropianowe?

Sztukateria styropianowa sprawdza się doskonale niemal w każdym wnętrzu. Wszystko za sprawą samego materiału, z którego została wykonana. To właśnie on odpowiada za właściwości, które zapewniają doskonałą wytrzymałość i długą żywotność sztukaterii. Co jeszcze sprawia, że cieszy się tak ogromną popularnością? Jakie elementy sztukaterii powstają najczęściej ze styropianu? 

Zalety profili styropianowych

profile styropianoweDo niezwykle często spotykanych elementów sztukaterii możemy zaliczyć profile styropianowe, które sprawdzają się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych urządzonych w stylu klasycznym. Jest to jedno z najtańszych rozwiązań, nie oznacza to jednak, że cechuje się słabą wytrzymałością. Wręcz przeciwnie, mimo że na pierwszy rzut oka styropian uchodzi za kruchy materiał, w zetknięciu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi jest naprawdę wytrzymały. Istotnym parametrem dzięki, któremu możemy wykorzystać profile wykonane z tego materiału w kuchni czy nawet łazience jest odporność na wilgoć. Same profile styropianowe mogą pełnić różne funkcje. Sprawdzają się doskonale w roli listw sufitowych, przypodłogowych czy ściennych. Dzięki sporej plastyczności styropianu, może on przyjmować rozmaite formy i kształty. To sprawia, że jest to rozwiązanie, które doskonale wkomponuje się w różne typy wnętrz. W przypadku nowoczesnych, minimalistycznych, profile mogą przyjmować proste formy. Z kolei w bardziej klasycznych pomieszczeniach mogą pojawić się na nich dodatkowe zdobienia lub żłobienia. 

Profile styropianowe są prostym i szybkim sposobem na zmianę wystroju wnętrza. Ich montaż przebiega w mgnieniu oka, nie wymaga również zastosowania wielu produktów. Zwykle wystarczy sam klej dedykowany sztukaterii wykonanej ze styropianu. Efekt jest zatem natychmiastowy.