W pełni automatyczny dozownik

Już od dawna wiadomo, że najwięcej bakterii przenosimy na dłoniach, gdyż niemalże wszystko nimi dotykamy. W związku z czym o ich higienę trzeba szczególnie dbać, aby nie zarazić się groźną bakterią lub wirusem. Najlepiej często myć ręce.

Jakie są dozowniki do mydła?

automatyczny dozownik mydłaWbrew pozorom mycie rąk wcale taką prostą czynnością nie jest, dlatego też wiele osób robi to niewłaściwie. Niedokładne mycie rąk nie daje pożądanych rezultatów i często trzeba je powtarzać, dlatego też warto na to zwrócić uwagę. W domach mamy najczęściej klasyczną kostkę mydła lub ewentualne mydło w płynie w pojemniku  pompką. W domowych warunkach takie mydło będzie wystarczalne, jednak w miejscu publicznym konieczny będzie automatyczny dozownik mydła, niewymagający dotykania pojemnika. Przeważnie jest on wykonany z plastiku lub stali nierdzewnej i wewnątrz umieszczony jest płyn do mycia rąk w praktycznej butelce. Użytkowanie takiego dozownika jest przede wszystkim proste i higieniczne, dlatego też jest on tak popularny w toaletach publicznych, w galeriach handlowych czy miejscach, gdzie przebywa dużo ludzi. Od dołu dozownika znajduje się czujnik na podczerwień, który wyczuwa dłonie już z odległości trzech – sześciu centymetrów. Aplikowana jest zawsze stała ilość mydła albo pianki w zależności o wybranego modelu. Automatyczne dozowniki mogą być zasilane dwoma małymi bateriami lub niewielkim zasilaczem dołączonym do zestawu. Z tyłu obudowy znajdują się praktyczne zaczepy, dzięki czemu można go bez problemu powiesić na ścianie.

Ze względu na warunki sanitarne, w miejscach publicznych konieczne jest stosowanie dozowników bezdotykowych, aby zminimalizować ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów. Na rynku znajdziemy aż kilkanaście różnych modeli dozowników, zatem jest w czym wybierać.