Wielka kąpiel małego człowieka

Dla zacieśnienia relacji dziecka z rodzicami zaleca się tworzenie własnych, małych rytuałów. Tworzenie ich od pierwszych dni życia pozwala zachować porządek w chaosie jaki nastaje w życiu rodziców po narodzinach dziecka. Najczęściej najprzyjemniejszym wspólnym rytuałem jest wieczorna kąpiel.

Specjalny ręcznik dla specjalnego człowieka

duży ręcznik z kapturem dla dzieckaWieczorne rytuały pomagają porządkować czas, który ucieka bardzo szybko przy opiece nad małym dzieckiem. W wieczornej kąpieli może brać udział cała rodzina – i mama, i tata. Są to niezastąpione chwile, które mogą spędzić ciesząc się sobą. Środki do kąpieli są starannie wybierane przez rodziców, muszą być łagodne, nie uczulać, ani nie wywoływać podrażnień. Tak samo powinni podejść do wyboru ręcznika. Najlepiej sprawdzi się duży ręcznik z kapturem dla dziecka, którym mogą wytrzeć malucha bez obaw o wychłodzenie czy podrażnienie jego skóry. Ręczniki dla małych dzieci są robione z miękkiej i grubej froty, która jest super miękka i przyjazna dla dziecka, a przy tym bardzo chłonna. Kaptur, który jest przy ręczniku, pozwala dokładnie otulić dziecko po kąpieli, dzięki czemu uchroni je przed zmarznięciem. Ręczniki obszywane są dookoła lamówką, która wzmacnia ich strukturę i wykonanie, dzięki czemu jest to inwestycja na długi czas. Mimo wszystko jednak warto mieć zapasową sztukę. Ręczniki wykonywane są w większości z bawełny, zawierają jedynie małą domieszkę poliestru – to powoduje, że ręcznik jest bardzo miękki i przyjazny dla skóry dziecka nawet po wielu praniach. Do prania rzeczy dzieci i tak stosujemy zmiękczacze i płyny łagodzące tkaniny, jednak w przypadku tak dobrego składu nawet bez tego ręcznik zachowa swoją miękkość. 

Wieczorna kąpiel to rytuał, na który czeka się nie raz cały dzień, dlatego warto go celebrować. A jak celebrować, to w najlepszy możliwy sposób – zapewniając miękki i przytulny ręcznik, którym można otulić malucha po kąpieli. Jest to o tyle łatwe, że wybór jest ogromny, a każdy ręcznik spełni największe wymagania delikatnej skóry dziecka.