Wieńce pogrzebowe z klasą

Ostatnio zupełnie się rozkojarzyłam, a wystarczył tylko jeden telefon. Zadzwoniła moja stara koleżanka z liceum, że odeszła nasza kochana pani od polskiego. Dzięki niej wielu z nas wyszło na ludzi, bo naprawdę potrafiła uczyć jak nikt inny i robiła to z pasją. Miała już swoje lata, jednak mimo wszystko, taka wiadomość zawsze zbije z tropu i zasmuci.

Porządny wieniec pogrzebowy z dobrej kwiaciarni

wieńce pogrzebowe wrocławWiele zawdzięczałam tej nauczycielce, dlatego postanowiłam zadbać o to, aby wszyscy jej uczniowie zjawili się na pogrzebie. Stwierdziłam, że kwiaty też muszą być odpowiednie. W ten sposób chcieliśmy okazać jej szacunek. Zamówiłam więc dwa wieńce pogrzebowe wrocław, bo jeden by nie wystarczył. Pierwszy był ode mnie od mojej rodziny, średnich rozmiarów. A drugi, który kupiłam był ogromny, bo zrobiliśmy zbiórkę wszystkich uczniów i na specjalne zamówienie obiecali nam zrobić takie piękne wieńce pożegnalne. Od osoby indywidualnej wiązanka mogła nie być za duża, ponieważ liczy się pamięć i nie trzeba robić bukietów z setek róż. Jednak, jeśli tworzymy już bukiet od wszystkich uczniów, którzy zawdzięczają tej nauczycielce bardzo dużo, naukę, wychowanie i szanse na przyszłość, to już trzeba było bardziej się postarać. Na szczęście w kwiaciarni, z którą nawiązałam współpracę, dobrze wiedzieli, czego oczekuję. Zadawali pytania co do preferencji, pokazali kilka wzorów i z nich wybrałam według mnie najlepsze kwiaty i ich ułożenie. Ledwo nam się to do dużego samochodu zmieściło, ale daliśmy radę.

Na pogrzebie było bardzo dużo ludzi. Nigdy nie widziałam tylu pięknych kwiatów i wiązanek na raz. No ale nasz wieniec chyba był najpiękniejszy. Wszystkim uczniom się podobał wybór jakiego dokonałam. W ten sposób okazaliśmy szacunek i podziękowania za te lata.