imprezy okolicznościowe Poznań

Własna firma czyli imprezy okolicznościowe w Poznaniu

W naszym mieście brakuje lokalu w którym można by organizować imprezy zapewniając równocześnie nocleg dla gości. Są lokale, gdzie można zmówić przyjęcie, ale potem nie ma gdzie przenocować gości.

Imprezy okolicznościowe to dobry biznes

imprezy okolicznościowe PoznańNiedawno przeniesiono starą przychodnię w nowe miejsce w związku z tym apteka, która obok funkcjonowała również została zamknięta. Właścicielka apteki, aby wykorzystać lokal przystosowała go na całkiem ładną salę z kominkiem , które można wynajmować. Dodatkowym atutem są puste mieszkania nad ową salą, które kiedyś zajmowali farmaceuci zatrudnieni w aptece. Lokal posiada ogromny potencjał, który nie jest wykorzystany. Właścicielka wynajmuje go na jakieś małe przyjęcia typu komunie, urodziny, sylwester, ale nie zapewnia nic poza lokalem i wyposażeniem. Po prostu nie ma czasu zajmować się takimi sprawami i nowymi pracownikami, których musiałaby zatrudnić. Tak się złożyło, że wyprawiałem urodziny w tym lokalu, był na nich kolega z Poznania, który ma firmę organizacja wesel, imprezy okolicznościowe Poznań, imprezy firmowe, ślub w plenerze. To on podsunął mi pomysł na własną firmę tego typu. Ponieważ dobrze znam właścicielkę, dogadaliśmy się w kwestiach finansowych, była zadowolona, że lokal będzie w końcu wykorzystany. Zacząłem od remontu mieszkań na górze, aby przystosować je na pokoje hotelowe przynajmniej o średnim standardzie. Następnie zająłem się reklamą i zatrudnieniem stałych pracowników. Podpisałem wstępne umowy z lokalną cukiernią, piekarnią i masarnią dzięki temu miałem gwarancje świeżego i regionalnego jedzenia. Pierwszymi klientami byli oczywiście moi znajomi, ale w tak małych społecznościach reklamą jest tzw. poczta pantoflowa. Tym sposobem goście moich gości polecali mój lokal swoim znajomym. W tej chwili mam rezerwacje na pół roku , często w tygodniu dochodzą imprezy dla przedszkolaków z pobliskiego przedszkola , maluchy są zachwycone, gdy przebieram się za clowna i pokazuje sztuczki.

W tym czasie rodzice mogą spokojnie wypić kawę i pogadać o problemach z wychowaniem pociech. Firma tego rodzaju wymaga dobrej organizacji i dyscypliny, ale warto było.