Wybierając rower dbasz o środowisko

Coraz więcej osób sięga po rowery. Jest to jedna z najpowszechniejszych form aktywnego wypoczynku. Bez względu na to czy wybieramy rowery miejskie czy też rowery elektryczne to przynoszą one ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Jednak w przypadku rowerów miejskich przyczyniamy się do jeszcze jednej, bardzo ważnej kwestii.

Jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego świata jest skażenie środowiska naturalnego. Do tego właśnie problemu przyczyniają się samochody. Jest ich coraz więcej. Ludzie jeżdżą samochodami na zakupy oraz do pracy. Często wcale nie są to duże odległości, ale mimo wszystko ludzie wsiadają za kierownicę. Jeśli chodzi o rowery to nie wydobywają się z nich żadne spaliny. Ludzie są coraz bardziej tego świadomi.
Pomagają im w tym miasta, które inwestują w infrastrukturę rowerową. Rower jest jednym z nielicznych środków transportu, które są ekologiczne. Jest także znacznie bardziej mobilny niż samochód. Dzięki nim nie musimy stać w korkach. Możemy zawsze skręcić w jakąś boczną uliczkę bądź też na przykład przejechać przez park. Rower nie powoduje także żadnego hałasu, którego poziom może zwłaszcza w centrach dużych miast przekraczać wszelkie dopuszczalne normy. Wybierając rower nie tylko działamy na rzecz środowiska, ale także nie tracimy tyle czasu. Rower zawsze jest bowiem przygotowany do jazdy.
Nie musimy czekać na przystanku na zapchany autobus czy też tramwaj. Po prostu siadamy na rower i od razu ruszamy. Warto wiedzieć także o tym, że utrzymanie roweru będzie znacznie tańsze niż utrzymanie samochodu czy motocykla. Wiadomo, że kupno jednośladu także będzie o wiele tańsze. Kupimy go za kilkaset złotych. Na samochód średniej klasy musielibyśmy wydać kilkadziesiąt. Wiadomo, że nie musimy także wykupować także żadnego ubezpieczenia. Chociaż jeśli mamy jakiś droższy model to zawsze lepiej ubezpieczyć go na wypadek kradzieży.

Nie wiadomo bowiem co się może przytrafić. Jazda na rowerze będzie także znacznie tańsza niż jazda komunikacją miejską. Co miesiąc będziemy musieli bowiem wydać kilkadziesiąt złotych za bilet miesięczny komunikacji miejskiej. Rower nic nas nie kosztuje.