Wybór kubka dla niemowlęcia

 

Każda młoda mama, przede wszystkim przy pierwszym dziecku, może czuć się zagubiona. Często zostaje ona sama w nowej sytuacji, z malutkim człowiekiem którym trzeba zajmować się cały dzień i jest zależny w 100% od nas. Najwięcej pytań rodzi się w momencie gdy rozszerzamy dietę dziecka, wprowadzamy stałe pokarmy a co za tym idzie, także wodę.

Czy kubki niekapki są dobre dla niemowlaków?

kubek niekapek canpolPierwszym wyborem jest nie tylko to w czym i czym podany jedzenie. Także wybór kubka w którym podamy wodę jest istotny i trudny. Przeglądając ofertę kubków zdecydowałam się na kubek niekapek lovi. Kubek taki jest świetnym rozwiązaniem dla mamy i dla dziecka. Dzięki nim dziecko nabywa nowych umiejętności trzymania kubka, picia z niego w inny sposób niż z piersi czy z butelki. Dziecko, dzięki kubkowi który nie rozlewa wody za każdym podniesieniem, może poczuć się niczym dorosły, sam może pić z niego, bez rozlewania wody czy innego napoju. Mama może być spokojna że dziecko się nie zachłyśnie i nic mu się nie stanie. Kubek niekapek to dobre rozwiązanie dla malucha, idealnie pasuje do małych dziecięcych rączek, każdy z kubków na ciekawe kolory. Każdy nawet wybredny maluch znajdzie taki kubeczek w swoim ulubionym kolorze. Przy rozszerzaniu diety synka posiadaliśmy taki kubek od samego początku. Syn wybrał kolor zielony kubka, do dziś jest to jego ulubiony kolor i cały jego pokój jest w takim kolorze. Podawanie wody w kubku, który polubi dziecko i nauczy się z niego pić powoduje, że dziecko uczy się prawidłowych nawyków żywieniowych od samego początku, na czym nam rodzicom bardzo zależy.

Woda powinna być podawana niemowlakowi od momentu rozszerzania diety tzn. od ok 6 miesiąca życia. Wybór kubka do picia jest ważny, tak aby dziecko chciało i lubiło z niego pić.  Dziś na rynku znajdziemy różne kubki niekapki, bidony, inne kubeczki, wybór zależy od naszych preferencji oraz naszego maluszka. Podawanie zdrowych napojów dziecku od najmłodszych lat jest istotne dla jego dalszego rozwoju.