Wygodny sen malucha w kokonie dla niemowląt

Dziecko w brzuchu matki ma zapewnione wszystko czego potrzebuje. Może rosnąc i rozwijać się w komfortowych warunkach, gdzie jest mu ciepło i wygodnie, nigdy nie jest głodne i gdzie panuje cisza i spokój. W łonie matki dziecko słyszy uspokajający dźwięk jej serca, jest delikatnie kołysane i czuje bliskość i niezwykłą więź ze swoją najukochańszą matką. Daje mu to poczucie bezpieczeństwa, które nagle zostaje zakłócone podczas porodu.

Kokony dla niemowląt zapewniają poczucie bezpieczeństwa

kokon dla niemowlakaMoment narodzin jest czasem niezwykle stresującym nie tylko dla matki. To także ogromny trud i wysiłek dla dziecka, które nie wie, co wokół niego się dzieje. Opuszcza ciepłe i komfortowe miejsce i nagle znajduje się w środowisku, w którym odczuwa głód i strach. Dopiero ciepłe ramiona matki dają ukojenie i poczucie bezpieczeństwa. Noworodek czuje się bezpieczny w pobliżu swojej matki, pijąc jej pokarm i słysząc jej przyjazny głos. Kiedy matka się oddala staje się niespokojne, bowiem jego poczucie bezpieczeństwa staje się zagrożone. Matka niestety nie jest w stanie mieć dziecko zawsze przy sobie. Wtedy z pomocą przychodzi kokon dla niemowlaka, który otula dziecko i oddziela je od wszechobecnego hałasu. Dziecko jest otulone miłą i przyjemną w dotyku tkaniną, która sprawia, że czuje się bezpieczne. Kokon można umieścić na łóżku, podłodze, właściwie wszędzie bez ryzyka, że dziecku będzie niewygodnie. Jest to produkt ułatwiający życie każdemu rodzicowi.

Małe dziecko jest bezbronną istotą. Jest całkowicie zależne od dorosłych i to ich obowiązkiem i powinnością jest zapewnienie mu bezpieczeństwa i poczucia stabilizacji. Najlepsza jest czułość i miłość okazywana maleństwu oraz odpowiednie produkty, w tym kokon dla niemowląt, które zapewniają maluchowi komfort i wygodę, co jest niezwykle ważne dla jego prawidłowego rozwoju.