Wynajęcie auta osobowego

 

Na ulicach miast można znaleźć najwięcej pojazdów osobowych, ponieważ są powszechnie wykorzystywane do celów prywatnych i biznesowych. Jednak nie każdy pojazd jest własnością kierowcy, bo część  nich korzysta z usług wypożyczalni samochodowych.

Na jakich warunkach można wynająć samochód?

najem samochodu osobowegoJeżeli mamy prawo jazdy, ale na co dzień nie czujemy potrzeby korzystania z pojazdu, to nie ma sensu go kupować, gdyż będzie to nieopłacalna inwestycja. Samochód, który przez większą część roku stoi w garażu, jedynie traci na wartości i się psuje. W takiej sytuacji lepszy będzie najem samochodu osobowego na określony czas. Wypożyczalnie samochodowe oferują swoim klientom krótkoterminowy, średnioterminowy i długoterminowy najem dowolnego pojazdu. Od jednego do trzydziestu dni, liczony jest najem krótkoterminowy, który głównie interesuje indywidualnych klientów. Od dwóch do dwudziestu trzech miesięcy liczony jest najem średnioterminowy, natomiast długoterminowy obejmuje okres ponad dwadzieścia cztery miesiące i przede wszystkim jest wykorzystywany przez przedsiębiorców. W kwestii płatności obowiązuje zasada, że im dłużej korzystamy z pojazdu, tym niższą cenę płacimy. Porównując koszty wynajmu, a leasingu czy zakupu pojazdu, to najtaniej wypada najem auta, dlatego też tak wiele osób decyduje się na takie rozwiązaniem. W zależności od rodzaju podpisanej umowy wynajmu, koszty napraw czy ubezpieczenia może pokrywać właściciel pojazdu czyli wypożyczalnia lub użytkownik samochodu czyli wynajmujący.

Ilość wynajmowanych samochodów sukcesywnie z każdym rokiem rośnie, ponieważ kierowcy się przekonują do tego sposobu korzystania z aut. Jedynym warunkiem, aby wynająć samochód, jest posiadanie prawa jazdy i opłacenie obowiązkowej kaucji, która jest zwracana w momencie zakończenia umowy.