Foto

Wyposażenie fotografa

Fotografia cieszy się obecnie naprawdę ogromną popularnością. W związku z tym zajmuje się nią coraz więcej osób. Jedni robią to zupełnie amatorsko, inni decydują się na pracę zarobkową polegają właśnie na robieniu zdjęć innym.

Co powinien posiadać dobry fotograf?

FotoNiezależnie od tego, które rozwiązanie wybraliśmy, jeśli zamierzamy zajmować się tym na poważnie, potrzebne jest nam odpowiednie wyposażenie. Co musi się w nim znaleźć? Oczywiście zacząć należy od aparatu. Warto podkreślić, że nie należy zaczynać przygody z fotografowaniem od kupna jednego z droższych modeli. Uczyć można się z użyciem tańszego aparatu. niezależnie jednak od tego, ile zdecydowaliśmy się na niego wydać, przydadzą się nam torby foto. Takie torby fotograficzne pozwolą nam na bezpieczne transportowanie aparatu bez ryzyka, że dojdzie do jego uszkodzenia. Dobre jakościowo aparaty fotograficzne pozwalają na wymianę obiektywu. Jeżeli więc chcemy fotografować różne obiekty, a jednocześnie mieć sprzęt, który będzie do tego przystosowany, należy zaopatrzyć się w kilka rodzajów obiektywów. Wśród tych najbardziej popularnych znajduje się obiektyw do fotografii makro, teleobiektyw, który pozwala na robienie zdjęć z daleka oraz tak zwane rybie oko, które w interesujący sposób zniekształca perspektywę. Ci, dla których fotografia stała się źródłem utrzymania, powinni również pamiętać o zakupie odpowiednich filtrów. Dzięki nim możliwe staje się operowanie kolorem już na etapie robienie zdjęcia. Pozwala to na konieczność wprowadzania mniejszej ilości zmian w programie do edycji zdjęć. Jeśli już mówimy o programie, to należy pamiętać, że dzisiejsza fotografia nie istnieje bez komputera. Za pomocą specjalnego oprogramowania wprowadza się zmiany w zdjęciach, dzięki temu fotografie prezentują się jeszcze lepiej. Zmienić można nasycenie kolorami, temperaturę barwową, a nawet poprawić perspektywę. Z pomocą komputera można wyostrzyć zdjęcie lub lekko je rozmyć, dodać do zdjęcia ramkę czy wyeksponować lub ukryć cienie.

Programów do obróbki cyfrowej zdjęć jest obecnie bardzo dużo. Są to zarówno programy zupełnie darmowe jak i płatne, które możemy używać przez pewien czas w wersji testowej. Każdy więc znajdzie coś dla siebie.