Wyprawka do szpitala, czyli niezbędne akcesoria dla niemowlaka

Dziecko, które ma pojawić się na świecie, to indywidualna osobność, która wypełni życie swoich rodziców, od chwili narodzin, aż do końca życia, bo rodzicem zostaje się na zawsze. Do chwili pojawienia się dziecka na świecie, rodzice przygotowują się przez wiele miesięcy, przede wszystkim skupiając się na zapewnieniu dziecku wszystkiego co niezbędne, aby po porodzie maluch miał to co ważne.

I tak oto powstaje między innymi wyprawka dla noworodka, gdzie warto jest zabrać ze sobą dwie oddzielne torby, jedną przeznaczoną na rzeczy mamy i drugą przeznaczoną wyłącznie dla mającego pojawić się na świecie dziecka. Jak wiadomo będą potrzebne ubranka dla noworodka, najlepiej jest wziąć o jeden zestaw więcej, niż przewidujemy że spędzimy w szpitalu, a to ze względu na możliwość zabrudzenia ubranek dziecka i konieczności nadprogramowego przebrania dziecka. Jeżeli mamy możliwość oddać komuś ubranka do prania, lub możliwość, aby w razie potrzeby ktoś dostarczył nam czystą odzież dla malucha, nie musimy tego robić.
Wiele szpitali nie zapewnia noworodkom kosmetyków, dlatego przyszli rodzice są zobowiązani do dostarczenia przyborów do mycia ciała, chusteczek nawilżonych, kremów zapobiegających odparzeniu balsamów, czy nawet pieluch, które będą potrzebne podczas opieki nad dzieckiem. Jednak akcesoria dla niemowląt, które warto zabrać, właściwie kończą się w tym momencie, jeżeli chcemy aby dziecko korzystało ze smoczka, możemy go ze sobą zabrać, tak samo jak ręcznik, niezbędny po kąpieli, pieluchy tetrowe lub flanelowe do wycierania dziecka, lub zawijania malucha, ewentualnie kocyk. Wielu rodziców pakuje rzeczy dziecka do torby, jednak nie bierze pod uwagę, że w wyprawce powinno znaleźć się również ubranie na wyjście ze szpitala, w przypadku chłodniejszych dni, powinien to być kombinezon, cieplejszy koc, który zakryje dziecku twarz i chroniąca malucha przed chłodem.

Wyprawka to również fotelik samochodowy, jeżeli w taki właśnie sposób planujemy odebrać noworodka ze szpitala, należy fotelik wcześniej kupić oraz wypróbować właściwe zapięcie dziecka w naszym aucie, aby nie trenować tego dopiero z dzieckiem w foteliku.