Zabiegi w komorach hiperbarycznych

W ostatnim czasie dużo słyszy się o tym, jak tlen niezbędny jest nam do życia. Pandemia koronawirusa pokazała nam, że pierwiastek ten jest konieczny do naszego funkcjonowania. To właśnie wtedy butle z tlenem zaczęły być nam naprawdę potrzebne, a na całym świecie zaczęło ich brakować. Wtedy też zaczęliśmy doceniać ten pierwiastek, a zabiegi z jego wykorzystaniem zyskały na popularności.

Na czym polegają zabiegi w komorze hiperbarycznej?

komory hiperbaryczne warszawa wolaJednym z takich zabiegów są zabiegi w komorach hiperbarycznych. Jeśli chodzi o komory hiperbaryczne Warszawa Wola jest dzielnicą, w której bez większych problemów wykonamy taki zabieg. Wystarczy tylko skorzystać z naszej wyszukiwarki internetowej, a następnie wejść na stronę internetową, która wyświetli nam się w wynikach wyszukiwania. Sam zabieg przeprowadzany jest przez lekarza, który przed jego rozpoczęciem przeprowadzi z nami dokładny wywiad oraz zapozna się z wynikami badań. Pozwoli mu to na ustalenie dokładnych parametrów przeprowadzania zabiegu. Przede wszystkim ustali on, jakie ciśnienie ma panować w komorze. Zazwyczaj sięga ono trzeb atmosfer, co pozwala na zwiększenie wydajności zabiegu. Tlen podawany jest z użyciem maseczki, która sprawia, że trafia on bezpośrednio do naszych płuc, a następnie do naszego krwioobiegu. Okazuje się, że zabieg ten przynosi rezultaty już po jednej sesji. Aby jednak efekty były trwałe należy ich wykonać serię w regularnych odstępach czasu.

Wskazaniem do wykonania zabiegów tlenoterapeutycznych jest przede wszystkim silne niedotlenienie, na przykład w przebiegu zatrucia czadem, czy też długotrwałej anemii. Badania naukowe potwierdzają, ze doskonałe efekty uzyskuje się również w przypadku dokuczliwych bóli migrenowych, chorób o podłożu neurologicznym, a także cukrzycy.