Zadłużenie obywateli

Banki kuszą kredytami i pożyczkami. Wszystko jest w jak najlepszym porządku, puki mamy za co spłacać. Jeżeli zaczyna brakować pieniędzy i nie możemy płacić naszych zobowiązań, to bank zaczyna wysyłać monity. Jeżeli to nie skutkuje, to zainteresuje się nami windykacja. Pieniądze pożyczone dość łatwo się wydaje. Jednak gdy tracimy pracę lub spotka nas inne zdarzenie losowe zaczynają się problemy.

Oczywiście można się zabezpieczyć na taką ewentualność, wykupując ubezpieczenie. Jednak są to dodatkowe koszty. Nie ważne czy jest to spółka z o.o. czy osoba prywatna płacić trzeba jednakowo.

Komornik często nie zna litości. Jego zadanie jest odebranie całej sumy pieniędzy o dłużnika. Oczywiście pobiera on opłatę za postępowanie windykacyjne. Jej wielkość zależy od wielu czynników. Zazwyczaj jest to jednak procent od pożyczonej sumy. Za takie postępowanie płaci dłużnik. Powstaje w sieci coraz więcej stron zajmujących się doradztwem finansowym. Taki portal finansowy w którym pracują specjaliści, pomoże nam podjąć decyzję, jaki produkt będzie dla nas najkorzystniejszy. Pamiętajmy że bank nie jest instytucją charytatywną. Musi on na kliencie zarobić. Nawet zakładając zwykły rachunek osobisty, jeżeli nawet nie ponosimy żadnych opłat, i tak instytucje bankowe na nas zarabiają. Obracają one środkami zgromadzonymi na naszym koncie. Wiedza z dziedziny ekonomi i bankowości. Powinna być przekazywana już w szkole średniej przez specjalistów z tego sektora gospodarki. Uchroniło by to wiele osób przed bankructwem. Dlatego właśnie że brakuje nam wiedzy tak dużą popularnością cieszą się doradcy finansowi. Firmy windykacyjne posiadają oni odpowiednie kwalifikacje. Ukończyli egzamin państwowy. O takie kwalifikacje należy spytać.

Nie każda osoba przedstawiająca się jako doradcza finansowy jest nim w rzeczywistości. Oszustów nie brakuje. Trzeba się przed nimi zabezpieczać stosując zasadę ograniczonego zaufania. Jest to analogicznie jak na drodze.