Zastosowanie zakrętarek udarowych

Jeżeli wykonujemy zajęcie, wymagające częstego wkręcania i wykręcania śrub, wkrętów czy innych elementów mocujących, posiadanie odpowiedniego rodzaju zakrętarki jest koniecznością. Mając tego typu narzędzie, możliwe stanie się wykonywanie wielu prac o w warsztatach i zakładach przemysłowych, Urządzenie przyda się w warsztacie samochodowym, a także w miejscu, w którym wykonujemy inne prace konstrukcyjne.

Zakrętarka używana przez mechaników

zakrętarka milwaukee m18Podstawą działania tego typu urządzenia jest tak zwany udar obrotowy. Dzięki tego typu rozwiązaniu technicznemu, podczas odkręcania lub przykręcania, możliwe jest użycie napędu skokowego. Przełączenie z napędu synchronicznego na skokowy jest możliwe we wszystkich wysokiej jakości urządzeniach tego typu (posiada ten system na przykład zakrętarka Milwaukee m18). W tego typu droższych i lepszych urządzeniach mamy do czynienia z silnikami pozbawionymi szczotek, które odznaczają się niezwykle dużą odpornością na przeciążenia. Możliwość przeciążenia jest także ograniczana przez nowoczesne systemy. Wiele zakrętarek posiada systemy cyfrowe, które są odpowiedzialne za ochronę całego urządzenia przed nadmiernym przeciążaniem. Dzięki nim możliwe jest całkowite wyeliminowanie możliwości zniszczenia urządzenia podczas intensywnych prac lub nieprawidłowego użytkowania. Bardzo ważnym elementem zakrętarki jest odpowiedniej jakości, pojemny akumulator, zapewniający dług czas pracy urządzenia.

Kompaktowy rodzaj urządzenia zwanego zakrętarką posiada w sobie mocne silniki o dużym momencie obrotowym, mieszczące się w małej i poręcznej obudowie. Dzięki takiemu połączeniu narzędzie może być wykorzystywane do prac w ograniczonych przestrzennie miejscach. Zakrętarka jest na przykład używana do prac przy silnikach samochodowych.