Znalezienie dobrego krakowskiego psychologa dla mamy

Powierzenie własnych problemów komuś innemu i jednocześnie pełne zaufanie w jego kompetencje jest dość trudne. Sama decyzja związana z tym, żeby udać się do psychologa jest czymś bardzo ważnym. Niewiele osób się na to decyduje ze względu na to, że wizytę u psychologa odbierają jako stwierdzenie, że jest się nienormalnym.

Psychoterapia w Krakowie dla bliskiej osoby

psychoterapia krakówLudzie lubią wpisywać się w powszechnie obowiązujące normy, to pozwala im na żyć łatwiej. Wiedzą jak powinni się zachowywać, by być akceptowanym. Jeżeli w jakikolwiek odchodzą od norm to wolą udawać, że wcale takie zdarzenie nie miało miejsca. Tak jest przede wszystkim łatwiej. W tym wypadku namówienie bliskiej osoby na wizytę u psychologa jest bardzo trudne. Sama miałam taki problem, kiedy moja mama wpadła w depresję. Kraków jest pełen dobrych psychoterapeutów, jednakże moja mama nie dała się przekonać do tego, że jest to jej potrzebne. Wciąż powtarzała, że „jest normalna” i nie potrzebuje niczyjej pomocy. Widziałam jak się krzywdzi i męczy. W końcu w krzyku i płaczu zaczęłam ją prosić o to, żeby zaczęła się leczyć. Nie działały spokojne rozmowy, ale to – zadziałało. Mama zdecydowała się na terapię w jednym w krakowskich gabinetów psychologicznych. Jej psychoterapeuta okazał się niezwykle mądrym, mężczyzną z dużym doświadczeniem. W pełni wiedział jak zaopiekować się moją mamą i pomógł jej odnaleźć dobrą drogę. Psychoterapia trwała długo, ale przyniosła wszystkie oczekiwane skutki. Mama znowu jest promienną, uśmiechniętą osobą.
Trudno jest przekonać kogoś do tego, że ma problem i potrzebuje kogoś kompetentnego, żeby go rozwiązać. Jednakże oglądanie najbliższych, kiedy się krzywdzą i wewnętrznie ranią jest równie bolesne. Z tego względu zawsze trzeba podjąć próbę rozmowy. 

Źródło http://www.nadsoba.pl